HB 2093 (2021) -  Jewish Transportation - Rales Rides

by Slosberg (CO-SPONSORS) Willhite
Provides an appropriation for the Jewish Transportation - Rales Rides.
Effective Date: July 1, 2021
Last Event: Vetoed by Governor; See SB 2500 (line item 1915A) on Wednesday, June 2, 2021 7:13 PM

Referred Committees and Committee Actions

Related Bills

Veto Message

Vetoed by Governor; See SB 2500 (line item 1915A)

Staff Analysis

(None Available)

Vote History

(No Votes Recorded)

Bill History

Event Time Member Committee Ver.
Event: Vetoed by Governor; See SB 2500 (line item 1915A) Time: 06/02/2021 - 7:13 PM Member: Committee: Version: __
Event: H See SB 2500 (line item 1915A) Time: 04/30/2021 - 2:40 PM Member: Committee: Version: __
Event: H Now in Appropriations Committee Time: 03/17/2021 - 2:28 PM Member: Committee: Appropriations Committee Version: __
Event: H Reported out of Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Time: 03/17/2021 - 2:28 PM Member: Committee: Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Version: __
Event: H Favorable by Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Time: 03/17/2021 - 12:21 PM Member: Committee: Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Version: __
Event: H Added to Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Consent Agenda Time: 03/15/2021 - 4:14 PM Member: Committee: Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Version: __
Event: H 1st Reading Time: 03/02/2021 - 9:21 PM Member: Committee: Version: __
Event: H Now in Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Time: 01/24/2021 - 1:55 PM Member: Committee: Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Version: __
Event: H Referred to Appropriations Committee Time: 01/24/2021 - 1:55 PM Member: Committee: Appropriations Committee Version: __
Event: H Referred to Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Time: 01/24/2021 - 1:55 PM Member: Committee: Infrastructure & Tourism Appropriations Subcommittee Version: __
Event: H Filed Time: 01/19/2021 - 3:33 PM Member: Slosberg Committee: Version: __